Odstavené vozidlo a řidič sedící v pivnici

Odstavené vozidlo a řidič sedící v pivnici

Odstavené vozidlo a řidič sedící v pivnici
19. 06. 2026 – 19:20 hod.
Gerská × Karlovarská, Plzeň

Některé technické závady jsou nečekané. Ale některá jejich následná řešení ještě překvapivější. V pátek večer vyjížděla hlídka z Lochotína ke křižovatce ulic Gerská a Karlovarská, kde mělo podle oznámení stát vozidlo se zapnutými výstražnými světly. Jeho řidič měl z vozidla vystoupit a odejít do blízké pivnice, zatímco automobil zůstal stát na hranici světelně řízené křižovatky. Po příjezdu na místo strážníci zjistili, že oznamovatel nepřeháněl. Vozidlo VW Caddy stálo v odbočovacím pruhu směrem do centra města, se zapnutými výstražnými světly, ale bez řidiče. Hlídka se proto vydala do označeného podniku hledat jeho majitele. Pátrání ale netrvalo dlouho. Když strážníci vstoupili dovnitř, přihlásil se jim muž prakticky sám. „Vy hledáte asi mě, to odstavený auto na křižovatce je moje.“ Šestačtyřicetiletý řidič následně vysvětlil, že při jízdě od Košuteckého jezírka došlo k poruše převodovky a zablokování spojkového pedálu. Vozidlo proto odstavil, zapnul výstražná světla, zavolal odtahovou službu a protože měl podle svých slov přibližně hodinu času, vydal se po svých. Jenže tím jeho starosti neskončily. Ukázalo se totiž, že vozidlo nebylo řádně označeno jako překážka provozu. Výstražný trojúhelník za něj umístěn nebyl. Na dotaz strážníků proč, muž jednoduše odpověděl, že žádný nevlastní. Následná lustrace navíc odhalila, že vozidlo má propadlou technickou kontrolu. Strážníci proto s mužem alespoň provizorně označili vozidlo oranžovou výstražnou vestou, aby bylo pro ostatní řidiče lépe viditelné. Technická závada se může stát každému. Opuštěná dodávka na křižovatce bez výstražného trojúhelníku a bez jakékoli iniciativy, už ale do kolonky „smůla“ úplně zařadit nejde. Vzhledem k několika zjištěným přestupkům bude celou záležitost dále řešit správní orgán.


Mohlo by vás zajímat